Clothing

Aradığınız botu seri sonu avantajlarıyla alın.
Her sezon yeni sezon için kendimize bir şeyler alırız. Giysiler, ayakkabılar, çantalar, aksesuarlar... Bazen son anda almaktan vazgeçtiklerimiz olur. Bazen diğerlerinden sıra gelmeyenler kalır. Bazılarını da sezonda gözden kaçırmış olabiliriz. Bazen de çok beğensek de bütçemiz gereği vazgeçmiş olabiliriz. İşte seri sonu tam da bunun için var. Aklımızda kalanlar için ikinci bir şans, sezonda gözden kaçırdıklarımızı yakalamak için bir fırsattır. Üstelik avantajlı fiyatlarla.
Eğer erkek deri bot modellerine avantajlı fiyatlarla sahip olmak isterseniz seri sonu tam da size göre. Son sezonun harika tasarımları burada avantajlı fiyatlarla sizlerin olacak. Ancak, keyfinizi kaçırmak istemeyiz tabii ama seri sonu alışverişlerinin de bazı özel kuralları olduğunu belirtmek isteriz. Çünkü vitrininde ‘seri sonu’ ya da ‘outlet’ yazan her mağaza sizi tatmin etmeyebilir. Peki neden? Gelin cevaplarına başlıklar halinde bakalım. Böylece seri sonu erkek bot modellerini alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini de gözden geçirmiş oluruz.
Her seri sonu, seri sonu olmayabilir...
Seri sonu tanımından anlamamız gereken son sezonun artık son seri ürünlerini anlarız. Ancak bazı mağazalarda sizlere sunulan seri sonu ürünler her zaman son moda ürünler olmayabilir. Belki 3, belki 5 sezon öncesinin ürünleri size seri soru diye sunulabilir. Bu bakımdan son moda ürünleri bir arada bulabilmek için yapmanız gereken en önemli şey, sevdiğiniz ve güvendiğiniz markaların kendi mağazalarının seri sonu bölümlerinden ya da seri sonu veya ‘outlet’ olarak tanımladıkları mağazalarından alışveriş yapmaktır. Benzer şekilde bu sevdiğiniz markaların internet sitelerindeki ‘seri soru’ , ‘outlet’ ya da ‘indirim’ bölümlerine bakabilirsiniz.
Her outlet ya da seri sonu orijinal olmayabilir...
Erkek deri bot satın almak istediğinizde belli bir kalite ve şıklık yakalamak için belli markaların ürünlerini tercih etmeniz çok doğal ve hatta önemli. Ancak bazen bazı seri sonu ya da outlet mağazalarında aldığınız ürünler gerçekten o markalara ait olmayabilir. Özellikle fiyat avantajı arayan tüketicilere sahte ürünleri orijinalmiş gibi pazarlama çalışmak için bu ‘seri soru’ ya da ‘outlet’ kavramlarını kullananlar olabilir. Bu bakımdan yine yapmanız gereken beğendiğiniz ve erkek deri botlarını almak istediğiniz markaların kendi mağazalarını ve satış kanallarını kullanmanızdır.
Erkek deri botların her iki tekini de kontrol etmek önemlidir.
Profesyonel markaların outlet ya da seri sonu mağazalarında olmaz ama yine de outlet ya da seri sonu mağazaların karışıklık yaşayabileceğini unutmayın. Bu bakımdan alacağınız erkek deri bot çeşitlerini denerken yalnız bir tekini denemekle yetinmeyin. Aslına bakarsanız biz hiçbir ayakkabı alışverişinde yalnız birini deneyerek alışveriş yapmayı önermeyiz. Mutlaka iki tekini de denemek gerekir. Çünkü bazen ayakkabılarda bazen de sizin ayaklarınızda ebat farklılıkları olabilir. Buna özellikle seri sonunda ya da outlet mağazalarda dikkat etmek gerekir. Bir de seri sonu ya da outlet mağazalarında oluşabilecek ekstra kalabalıktan dolayı alışverişi mümkün olduğunda kısa sürede bitirmek isteyebilirsiniz. Bu da başka bir acele etme etkeni olarak bot çiftinin tekini denemeyle yetinmenize neden olabilir. Yapmayın. Mutlaka her iki tekini de deneyin ve atabildiğiniz kadar adım atarak, erkek botunuzun ayaklarınıza tam olarak uyum sağladığından emin olmaya gayret edin.
Defolu ürün ile seri sonu ürün aynı değildir.
Erkek deri botlarınızı eğer indirimli ya da avantajlı fiyatlara satın almak için outlet alışveriş merkezlerini ya da mağazalarını tercih ediyorsanız, dikkatli olmanız gereken konulardan biri de defolu ürünlerin seri sonu ya da outlet ürünlerle aynı olmadığıdır. Bunu her zaman aklınızda tutmanızda yarar var. Çünkü defolu ürünler ayrı fiyatlandırılır. Defolu ürünler üretiminde kusur bulunan ya da sonradan hazar almış ürünlerdir. Bu hasarlar bazen gözle görülmeyecek ya da dikkat çekmeyecek kadar küçük olduklarında bu ürünler özel indirimli fiyatlarla satışa sunulurlar. Ancak bu ürünlerin seni sonu ürünler arasına karıştırılması da rastlanan bir durumdur. Eğer bir seri sonu indirim mağazasında ya da bir outlet mağazada böyle bir ürün görürseniz, indirimli fiyatına aldırış etmeyin ve satış temsilcisi ile durum hakkında görüşün. Elbette böyle durumlarla karşılaşmanın yolları da var. Bunun ilk ve en garanti yolu sevdiğiniz markaların orijinal seri sonu ya da outlet mağazalarından alışveriş yapmaktır.
Deri bot alırken nelere dikkat etmek gerekir?
Evet, yazımızın önceki bölümlerinde avantajlı alışveriş yapmak için başvurduğumuz seri sonu ve outlet mağazaları ile ilgili alışveriş kriterlerine değenmiş olduk. Şimdi bir de erkek deri bot alırken nelere dikkat etmek gerekir, ona bakalım. Gelin maddeler halinde inceleyelim.
1. Öncelikle günlük giyim tarzınızı gözden geçirin. Klasik mi, spor mu yoksa casual mı giyiniyorsunuz? Bu seçeceğiniz erkek deri bot tipini belirlemekte önemli bir kriter olacaktır. Bu sayede daha çok giysiniz ile kullanabileceğiniz botlar satın almış olursunuz.
2. Botlarınızın üretildiği malzemenin önemli olduğunu unutmayın. Çünkü kış aylarında seçilen ayakkabılara ayrıca özel göstermek gerekir. Yanlış malzeme seçerek ayaklarınızı sıcak tutacakken yanmasına ve / veya aşırı terlemesine neden olabilirsiniz. En iyi malzeme gerçek deridir. Çünkü hem ayaklarını soğuktan korur, hem de nefes alabilen bir malzeme olduğu için ekstra ya da aşırı terleme neden olmaz.
1. Erkek bot modelleri koku yapma potansiyeline en çok sahip ürünlerdir. Bundan kaçınabilmek için yine doğal malzemelerden üretilen botları kullanmanızı tavsiye ederiz. Mesela suni deri malzemeler ayaklarınızdan önce kendileri koku üretme potansiyeline sahiptirler.
2. Botlarını en iyi şekilde prova etmelisiniz. İki çiftini birden denemeli, mağaza içerisinde mümkün olduğunca çok adım atmalısınız. Bu sayede botların tam da sizin ayağınıza göre olduğundan emin olabilirsiniz.
3. Erkek botların numara seçimini 1 numara büyük alma alışkanlığı sizi yanıltmasın. Bazen kalın çorap giyileceği düşünülerek daha büyük numara satın alma eğilimi görülmektedir. Siz en iyisi botlarınızı kalın çorapla deneyin. Böylece çoğu zaman daha büyük numara bot almak gerekmediğini göreceksiniz.