Clothing

Seri sonu erkek ayakkabı da fırsatları yakala.
Erkek ayakkabı modellerinin son yıllarda yaşadığı evrim ile artık çok daha renkli ve çeşitli olduğunu biliyoruz. Erkek modasına gelen hareketlilik doğal olarak erkek ayakkabı modasını da etkiliyor. Bizler de hem ayakkabı tasarım trendlerini gözeten hem de çeşitlilik konusunda sizleri tatmin edecek kapasitede model geliştirmek için elinden geleni yapan bir üretici ve marka olarak sizlere en işi ve kaliteli çeşitliliği sunmaya gayret ediyoruz.
Ayakkabı modasının iki yönü olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan biri hızlı gelişen ve çabuk tükenen trendler, diğerleri ise bir trend olarak başlayıp bir klasiğe dönüşerek kalıcılığını ilan edenler. Eskiden ilk kategori ikinciye göre daha genişti. Yani mesela çıkışından maksimum 5 yıl sonra artık ‘demode’ sınıfına giren, giyilmesi ayıplanan ürünler kısmı daha fazla idi. Şimdi bu durum ciddi oranda değişti. Ayakkabı tasarımları her yıl yeni şeyler tasarlasalar da eskiye dönüşleri daha sık yaşadığımız için şimdi artık her şey her an moda.
Dolayısı ile eskisi gibi bir sezonda çok beğenerek aldığımız bir ayakkabıyı iki sezon sonra demode olduğu için üzülerek de olsa atmak zorunda kalmıyoruz. Artık ayakkabı dolaplarımız çok daha çeşitli ve renkli. Dolayısı ile artık ayakkabı dolaplarımız da büyüdü. “her ortamın bir ayakkabısı var” sözü artık durumu anlatmaya yetmiyor. Çünkü her ortamın orada giyilmesi seçilen kombine göre bir ayakkabısı var demek gerekiyor.
Eskiden spor ve klasik, yazlık ve kışlık olarak kısıtlı alanlarda kategorize edebildiğimiz ayakkabılar şimdi çeşitlilikleriyle başımızı döndürüyorlar. Bu yüzden de sezonda yaptığımız ayakkabı alışverişleri sonrası mutlaka aklımızda kalan bazı modeller oluyor.
Erkek ayakkabı modellerinin zenginliği karşısında siz de yaptığınız seçimler sonrasında bile hala aklınızda kalan modeller ile ayrılıyorsanız mağazadan, zaman ikinci bir şansınız olduğunu bilmek size iyi gelebilir.
Tam da bu beklentileri karşılayacak olan şeye bizler seri sonu diyoruz. Fırsatlarla dolu olan seri sonu  ayakkabılar ikinci bir şans olarak sizleri bekliyorlar.
Ayakkabı alışverişinin bazı önemli kriterleri vardır. Peki outlet ayakkabının ya da seri sonu ayakkabının alışverişinin kendine has kriterleri yok mudur? Elbette vardır. Bu yazımızda sizlere outlet alışveriş nereden yapılır, seri sonu ayakkabı alırken nelere dikkat etmek gerekir gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız. Çünkü bazen çok da özen göstermeden, alelacele yaptığımız seri sonu alışverişler kar edeyim derken zarar ederek sonuçlanabiliyor. Bizim görevimiz sizi yalnız ürünler konusunda değil, o ürünlerin alışverişi konusunda da bilgilendirmek.
Seri sonu ayakkabı alırken nelere dikkat etmek gerekir?
İsterseniz önce bu konuyla ilgili olarak en önemli soruyu yanıtlayalım. O da şu: “Seri sonu ayakkabı nereden alınır?”
Bu sorunun yanıtı çok önemli. Çünkü seni sonu ayakkabı alışverişine kalkıştığınızda kaç yıl öncesinin serisinin sonu olduğunu çıkartamadığınız ürünlerle dolu bir yerde bulmanız mümkün mesela kendinizi. Dolaşır, dolaşır, dolaşırsınız ve bir şey alamadan kocaman bir vakit kaybı ile ayrılabilirsiniz. Bunu önlemenin yolu şu: doğru adreslerden alışveriş yapmak. Gerçekten güncel olan ürünlere uygun fiyatlarla ulaşmak istiyorsanız;
Ya bildiğiniz ve güvendiğiniz markaların mağazalarının seri sonu bölümlerinden
Ya bildiğiniz ve güvendiğiniz markaların outlet ya da seri sonu mağazalarından
Ya güvenilir markalarla işbirliği halinde olan outlet merkezlerinden,
Ya da yine tanıdığınız ve güvendiğiniz markaların internet sitelerindeki ‘seri sonu’ ya da ‘outlet’ kısımlarından alışveriş yapmalısınız.  
Böylece sezonda kaçırdığınız ürünleri bulmanız çok daha kolay olur. Değerli zamanınızı da gerçek doğru ‘seri sonu’ ürünlerine bakarak geçirmiş olursunuz. Boşa vakit kaybetmezsiniz. Malum ‘seri sonu’ ve ‘outlet’ kelimeleri çok sihirli kelimelerdir. Bu kelimelerin sihrinden yararlanmak isteyen her uyanık satıcı mağazasının vitrinine bu kelimeleri koyacaktır.  Siz aldanan tüketicilerden olmayın.
Gelelim diğer bir önemli soruya:
Seri sonu ve outlet alışverişinde nelere dikkat etmek gerekir?
Bu tür ürünlerin satıldığı mağazalar diğerlerine göre biraz daha karışık olabiliyor. Bu yüzden erkek ayakkabı gibi çifti olan ürünleri mutlaka her iki çiftini de deneyerek almalısınız. Malum, erkekler alışverişte ne kadar az zaman harcasa iyi diye düşündüklerinden bu alışverişi kısa kesmek isterler. Siz onlardan olmayın. Muteber markaların seri sonu ya da outlet mağazaları da düzenli olur tabii ama siz mutlaka ayakkabının her ikisinin de aynı numara olduğundan ve ikisinin de ayaklarınıza tam olduğundan emin olmaya çalışın.
Bir önemli soru daha:
Seri sonu ürünlerde iade ve değişim nasıl olur?
Aynen sezon alışverişlerinizdeki gibi olur. Ürünün kendisinin ya da ambalajının tahrip olmaması, ürünün kullanılmamış olması ve satış fişinin saklanmış olması değiştirme ve iade haklarınızı koruyan koşullardır. Dolayısı ile seri sonu ya da outlet ürünleri değiştirmek ya da iade etmek için bunların haricinde bir şey yapmanıza gerek kalmaz.
Bitmedi, bir soru daha geliyor:
Defolu ürünler seri sonu ürünler gibi mi satın alınır?
Bazen seri sonu ürünlerin arasına defolu ürünler de girebilir. Outlet ya da seri sonu mağazalarda hatasız ürünler hasar görmüş olabilir. Eğer aldığınız ürünün üzerinde bir defo görürseniz onu outlet ya da seri sonu fiyatı üzerinden hemen satın almayın. Defolu ürünler ayrı bir indirime sahip olur, bunu unutmayın.
Son olarak bir kez daha tekrar etmek isteriz. Outlet ya da seri sonu alışverişlerinizi güvenli ve tatmin edici bir şekilde yapmak için güvenilir markaları ve üreticileri tercih etmenizi öneririz. Bildiğiniz markaların mağazalarının seri sonu bölümleri, seri sonu ya da outlet mağazaları, internet sitelerinin seri sonu ya da outlet bölümleri size en ideal seri sonu alışverişini sunacaktır.