{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductListing" } }
0

Platform

 • Kadın Platform Ayakkabı

  İş hayatında, günlük kullanımda ya da arkadaş buluşmalarında vazgeçilemeyen parça olan platform ayakkabı, kaliteli ve şık duruşuyla her kadının öncelikli tercih ettiği ayakkabı modellerinden biridir. Tutkunu olanların, şık olduğu kadar rahatlığı nedeniyle de tercih ettiği platform ayakkabılar yüksek topuklardan vazgeçemeyenler için favori parçaların başında gelir. Bunların yanı sıra kalın topuk platform ayakkabı modellerinin denge sağlamadaki başarısı da öncelikli tercih edilmelerinde etkilidir.


  Platform Topuklu Ayakkabılarla Hem Şık Hem Rahat Kullanım


  Görünüşüyle kullanıcısına hoş bir hava katan bayan platform ayakkabı çeşitleri, birbirinden farklı renk ve modelleri ile her zevke hitap eder. Topuk boyu tercihi kişiden kişiye göre değişse de optimum yüksekliğe göre dizayn edilen platform ayakkabılar ergonomik tasarım özellikleri sayesinde ayak ağrılarına neden olmaz. Özellikle baskının tek bir noktada toplanması nedeniyle oluşan bel ağrıları ile duruş bozuklukları kadın platform ayakkabı kullanımı ile yok edilebilir. Bu tür ayakkabılar topuk yüksekliğine göre tasarlandığı için tek bir noktada baskı uygulamaz ve ön kısmındaki yükselti sayesinde narin ve hoş bir görünüm oluşturur.


  Kalın, ince ve yüksek topuk gibi çeşitleri olan platform ayakkabılar, spor ya da klasik kombinlerin hepsi ile uyum içinde kullanılabilir. Her renk ve farklı modellerde sunulan bu tür ayakkabılar, kurtarıcı parçanız olarak görünüşünüzü tamamlar. Yolculukta, tatilde, özel günlerde ya da iş hayatında tercih edeceğiniz tarz sahibi kadın platform ayakkabılar ile hem stil sahibi olabilir hem de rahat hissedebilirsiniz.


  Platform Ayakkabılarla Gelen Zamansız Şıklık


  Yükseklikleri ve topuk formları ile farklılık sunan platform ayakkabılar pek çok yerde pratik kullanım sunar. Günlük kullanımda konforlu kullanım sağlaması ve vücut dengesini orantılı şekilde dağıtması için kalın topuklu modeller tercih edilebilir. Buna karşın ince topuk formundaki modeller ise davet, düğün, toplantı gibi özel anlarda kullanılabilecek stil sahibi bir görünüm sunar.


  Kullanıldığı mevsime göre farklı malzemelerden üretilen platform topuklu ayakkabılar da mevcuttur. Kış aylarında ve soğuk havalarda kapalı modeller tercih edilirken, yaz aylarında yanları ve burun kısmı açık olan modeller rahat kullanım sağlar. Hasır, rugan, bez, deri ve nubuktan üretilen bayan platform ayakkabı modelleri, kullanım alanına göre geniş seçim özgürlüğü sunar.


  Platform Ayakkabılar İle 7 Kombin Önerisi


  1.     Günlük kombinlerde en çok tercih edilen kalın topuk platform ayakkabı modelleri denim kotlar ve tişört ikilisiyle rahatlık ve şıklık sunar. Günlük kombinlerin anahtar parçalarından sayılan mom jean veya skinny jeanler ile birlikte ahenk sunan platform ayakkabılar, yüksek topuklu bir modelin seçilmesi halinde son derece zarif bir şıklık sağlar.


  2.     Tutkunlarının hemen her ayakkabı ile kombinlediği İspanyol paça pantolonlar da kadın platform ayakkabı tasarımlarıyla gayet şık olabilir. Özellikle pantolon formunu tam olarak yansıtan ve paça altında kaybolan modellerle zarif bir görünüme imza atabilirsiniz.


  3.     Abiye elbiselerin yanı sıra günlük elbise modellerinin de altında oldukça zarif duran topuklu platform ayakkabılar, kullanıcının stilini yansıtan eforsuz parçalardır. Özellikle ince topuk platform tercih ediyorsanız kısa abiye elbiselerle hoş bir uyum yakalayabilirken, kalın topuklu modelleri her an her yerde elbiselerinizle uyumlayabilirsiniz.


  4.     Ofis şıklığına taşıyabileceğiniz platfom topuklu ayakkabı tercihinizde kalın ve kısa topuklu modelleri kullanabilirsiniz. Smart casual bir kombinde gömlek, kanvas pantolon ve kısa topuklu bir platform ayakkabıyı birleştirebilirsiniz. Şıklığınıza ince bir dokunuş yapmak içinse ayakkabı renginizle uyumlu ince bir fuları boynunuza ya da toplu saçınıza takabilirsiniz.


  5.     Kısa elbiseler ile birlikte kadın platform ayakkabı tercih edecekseniz, bantlı platformlar tam size göre! Stilinizi ve zevkinizi vurgulayan bantlı modeller arasında deri, rugan ve süet ayakkabılar oldukça popülerdir. Kıyafet kumaşına, rengine ve taşıdığınız aksesuarlara göre ayakkabı tercihinizi yaparak kusursuz bir görünüme kavuşabilirsiniz.


  6.     Son dönemde yeniden popüler hale gelen deri platform ayakkabılarla iddialı bir kombinin altını çizebilirsiniz. Deri kalem etek ve beyaz gömlek ikilisiyle birlikte son derece çarpıcı bir görünüm sunan deri platform ayakkabı sayesinde konforu elden bırakmayan bir şıklık yaratabilirsiniz. Deri platform ayakkabıları, genel kombin içerisinde süet bir çanta ile tamamlayabilir, geçiş renkleri ile görünüşünüze modern bir hava katabilirsiniz.


  7.     Kıyafet stilinizde düz renk elbiseler ya da yalın kıyafetler tercih ediyorsanız, canlı ve parlak renkteki platform ayakkabılar hem stilinize canlılık katar hem de dinamik bir hava yaratır. Buna karşın farklı desenler, işlemeler, payetler ve hatta neon kıyafetlerin altına ise genellikle tek renk kadın platform ayakkabı daha uyumlu görünebilir. Özellikle yaz aylarında burnu açık modeller hem bacak boyunuzu uzun gösterir hem de minimal bir şıklık sunar.


  Platform Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


  Platform ayakkabı modelleri seçerken ilk dikkat edilmesi gereken topuk boyudur. Tercihe göre değişse de çok yüksek topuklu modeller, zamanla ayak ağrısına ve duruş bozukluklarına neden olabilir. Bu nedenle rahatsızlık ve denge sorunları yaşamamanız için daha kısa ve kalın platform topuklu ayakkabılar seçmeniz önerilir. Her ne kadar güzel görünse de çok yüksek topuklu platform ayakkabılar zamanla ayak kıvrılmasını engeller ve şoku absorbe edemeden diğer eklemlere de ileterek kalıcı ağrılara neden olabilir.


  Platform ayakkabı seçiminde önemli olan diğer bir konu da bilek burkulmasına neden olmayacak ortopedik yapılı modellerin tercih edilmesidir. Gün içinde bir miktar şişen ayaklar için ergonomik tasarım sunan modeller kullanılmalıdır.


  Platform topuklu ayakkabı modelleri tercih ederken, üretim malzemesi de dikkate alınmalıdır. Özellikle gün içinde sürekli ayakta durmanızı gerektiren bir işiniz varsa çok sert rugan kadın platform ayakkabı modellerinden uzak durmanız önerilir. Bu tür modellerde yumuşama ve geri esneme özellikleri olmadığından ayak fonksiyonlarını bozma riski oluşabilir.


  Hem fonksiyonel hem de şıklığınızı tamamlayacak modeller için Derimod'un geniş ürün seçkisine göz atabilirsiniz. Bütçe dostu kadın platform ayakkabı fiyatları ile dilediğiniz ayakkabı modellerini güvenle satın alabilirsiniz.


{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ ] } } }