Clothing

Sezonun en modası trend çantalar...
Kadınların ayakkabı tutkusu gibi çanta tutkusu da vazgeçilmezleridir. Moda akımları dönemsel olarak tüm trendleri etkilediği gibi çanta modellerinin nasıl olacağını da belirler. Örneğin ayakkabı ile çantanın aynı renk olması, püsküllü çantalar ile kombinlerin tamamlanması belli dönemlerin trendleridir.  
Çapraz askılı çantalar, portföy çantası, sırt çantası, omuz çantaları çanta modelleri; moda ne yönde değişirse değişsin, markaların koleksiyonu hangi akımdan etkilenirse etkilensin kategori sınırlarıdır. Bu çeşitlilik arasında renkler, şekiller, desenler, materyaller dünya trendlerine göre değişkenlik göstermektedirler.
Klasik çantaların modası geçmez, kalıcıdır. Trend çantalar ise belli akımların etkilediği tasarımlardır, o yıl moda kırmızı ise trend çanta koleksiyonu içinde de o renkleri bulmak mümkündür.
Moda dergilerini karıştırmak, dünyaca ünlü moda bloggerları takip etmek, ünlü markaların defilelerini bir göz atmak sezonun trendlerinin ne olduğunu rahatlıkla ele verecektir. Markaların ürettiği modeller de bu akımlardan etkilendiğinden hakiki derinin satıldığı yerlere bakıldığında da globalde esen rüzgardan etkilenildiği görülecektir. Bu sebepten tüm dünyada trend olan modelleri rahatlıkla satın almak da mümkün olacaktır.
Trend çanta alırken nelere dikkat edilmeli?
Günlük hayata kişinin kendiyle uyum hissettiği, yakıştığını düşündüğü, genel giyim tarzına uygun modeller ağırlıkla seçilmelidir. Çünkü kendi tarzına uymayan bir aksesuarı taşımak başkasına ait gibi görünmesine sebep olacaktır. Günlük hayatında klasik bir çizgi benimseyen bir bayan, o yılın modası olan kuru kafalının üzerine kocaman aksesuar olduğu bir çantayı daha sonra kullanmayacaktır ya da normalde pastel tonları tercih eden biri neon renkli bir çantayı sezon sonunda „neden aldım?“ diye düşünecektir.
Moda trendleri çok çabuk değişir ve modası geçince kenara atılıp takılmayacak bir çantaya harcama yapmak bütçeye zarar verecektir. 
Trend ne olursa olsun kaliteli, sağlam, uzun ömürlü derinin modası asla geçmez. Trend değişse bile stile uygun olarak seçilmiş hakiki deri çantalar uzun yıllar takılabilir. Suni deri ile farkını anlamak için; hakiki deri kokusundan ve dokusundan rahatlıkla ayırt edilebilir.
Sırt Çantaları
Günlük hayatta spor giyinen bayanlar için ideal seçimlerdir. Taşıması rahattır, hakiki deri, dikişleri sağlam siyah bir sırt çantası uzun yıllar deforme olmadan kullanım için hazır olacaktır. Zevke göre püsküllü, aksesuarlı modeller beğenilerek kullanılacaksa alınabilir.
Çapraz Çantalar
Küçük boyları olduğu gibi büyük, postacı model daha büyük boyda olanları da vardır. Yine kullanımları rahattır. Özellikle püsküllü süet ve deri modelleri boho tarzı için idealdir. Spor şık kombinlerle belki takılabilir edilebilir ancak klasik elbiselerle doğru kombinasyon olmayalardır. Günlük, spor kombinler için ise yine kullanılabilir seçimler olacaklardır.
Boyu çok kısa olan bayanların bu çantaların çok büyük boylarını tercih etmemesi gerekir çünkü vücut tipleri için pek de uygun değillerdir. Daha küçük boyutta olanlar çok daha hoş duracaktır.
Portföy Çantalar
Elde tasınan, dikdörtgen formlarda olan bu çantalar klasik kombinlerin tamamlayıcısıdır. Şık ortamlarda ağırlıklı olarak kullanıldıklarından kaliteli materyal olan deri seçimi yine ilk tavsiye olacaktır.
Omuz Çantaları
Spor şık, klasik için ideal olan bu çantalar omuzda taşınabilen büyüklü küçüklü tüm çantaları içine alır. Kısa boylu olanların vücutlarına göre çok büyük kalacağından kocaman çantaları trend diye alması pek de doğru bir karar olmayacaktır.
Çanta alırken dikişlerinin sağlamlığına, kaliteli materyalden olmasına, dokusuna, astarına, kullanılan aksesuarlarının kalitesine ve alınan yerin güvenilir ve işi deri olan bir marka olmasına dikkat ermek gerekir.
Moda akımları genel geçerdir. Vücut tipine, stile, kaliteye, zevke göre seçilmiş trend bir çanta nice moda akımlarını gerisinde bırakacak her daim zevkle kullanımınız için dolabınızda sevdiğiniz parçalardan biri olacaktır.