Clothing

Ayakkabının Cabriosu Sandalet...
Tüm kadınların tutkusu ayakkabı, sıcak aylarda tüm ihtişamıyla açılıp saçılır ve hayatın her alanında kullanılabilecek çeşitliliğe sahip sandaletler ile yaza çekici girişini yapar. Sandalet denildiğinde birçoğumuzun aklına sadece düz modeller gelse de, kapsam bundan çok daha fazladır.
İnsanlık tarihinin en eski ayakkabı modeli olan sandalet, bayanların dünyasında sihirli bir kelimedir çünkü büyüleyici topuklu klasik modellerden, günlük yaşamda hayat kurtarabilecek terlik rahatlığında düz modellere her yaştan kadın için tasarlanmıştır ve çeşit yelpazesi farklı zevk ve tarzları dikkat çekici kılacak kadar geniştir.
Düz sandaletler, günlük hayatta bayanların hayatını kurtaran, daima modası geçmeyen, olmazsa olmaz parçalardandır. Ayak konforu ve sağlığı için şüphesiz hakiki derinin kullanıldığı sandaletler her daim tercih sebebidir.
Neden Hakiki Deri?
Hakiki deri nemi emer, ayaklarda rahatsız edici koku oluşmasına engel olur. Dayanıklı olmasının yanında esnektir ve en önemli özelliklerinden biri de kolay kolay çatlama yapmamasıdır. Bantlı ayakkabılarda sağlam ve esnek olma özelliği farklı tipte ayaklara sahip bayanların kullanımı açısından doğru tercihtir. Aynı zamanda bantlar gerçek deri olmadığında, bayanların büyük kesiminde akşama doğru şişen ayakları keserek acımasına neden olur.  Hakiki deri sandalet bayanlarda ayak rahatlığını sağlar.
Her kadın yazın çeşit çeşit düz sandaletleri kombinlerine uygun olarak kullanır. Boyum kısa görünür mü kaygısıyla bazı bayanların sandalet tercih etmediği durumlara şahit olmak mümkündür ancak bu inanışı düz sandalet ve terliklerin kullanımına dair birkaç tavsiye ile değiştirelim.
Düz Sandaletlerle Nasıl Daha Uzun Boylu Görünürsünüz?
Boyumu kısa gösterir algısı olan ancak gideceği ortamın ambiansı düz sandalet giymeyi gerektiren bir kadın ne yapmalı? Bu kaygıyı taşıyan bir kadın tercihini minilerden yana kullanabilir. Proporsiyonu çok daha çekici ve düzgün gösterecektir. Mini şortlar, etekler, ve elbiseler düz ve şık sandaletlerle kullanmak için ideal çift olacaklardır. Yine bacakları uzun göstermek için verilebilecek bir diğer tavsiye de özellikle bilekten bacağa bantlarla devam eden modellerde, ten rengine yakın açık renkli sandaletleri tercih etmek yerinde olacaktır.
Bohem tarzı, stilini konuşturan bayanların tercihlerinden; salaş elbiseler, uçuşan renk renk kumaşlar, özenle seçilmiş aksesuarlarla kullanılabililir ve bu barış dolu uyum hakiki deri şık sandaletlerle  rahatlıkla tamamlanır. Girilen her ortamda bu tarzın sahibi şık bayan şüphesiz tüm dikkatleri üzerine toplayacaktır.
Ayakkabı trendlerini tutkuyla takip edenler,  isterse sadece gereklilik üzerinden alışveriş yapanlar yani özetle tüm bayanların dolabında en az bir kurtarıcı topuklu sandalet vardır. Kadının en zarif yerlerinden olan ayak bilekleri en şık bu topukların üzerinde yükselecektir.
Eskiden ayaklarını hoş bulmayan bayanlar sıcak mevsimleri kapalı ayakkabıların esaretinde geçirirken günümüzde her ayağa göre tasarlanmış açık ayakkabılar üretilmektedir. Kemikli ayak ve parmaklar için geniş banlar, fileler, sadece parmak ucunu ve topuğu açıkta bırakan sandaletler beğenilmeyen yerlerin nasıl çekici hale getirilebileceğinin çarpıcı  ispatıdır.
“Güzel olmanın bedeli ağırdır.”  söylemi son zamanların moda cümlelerinden olsa da teknoloji; rahata ve şıklığa aynı anda ulaşmanın çok da zor olmadığını ispatlayan pratik çözümleri hayatımıza kazandırmıştır. Ayakkabı tutkusunun çekici ayrıntısı yüksek ökçeler, bazen ayakların kaymasına sebep olabilir ancak silikon tabanlıklar ve bunun gibi çeşitli çözümler sorunu tamamen ortadan kaldırmıştır.
Topuklu Sandaletler Nasıl Kombinlenmelidir?
İnce topluklar, gündelik hayatta tercih edilmesi biraz güç olsa da şık kombinlerin vazgeçilmez tamamlayıcılarıdırlar. Seçilmiş şık bir ayakkabı, sade siyah bir elbise giyilse dahi rahatlıkla star parça olup şıklığı ile konuşturabilir. Düğün, nişan, mezuniyet hatta tüm davetler için, tabi gidilecek  yerin uygunluğuna bağlı olarak joker niteliğinde topuklu bir sandalet rahatlıkla kullanılabilir.
Ten rengine yakın açık renklerden yana kullanılan tercihlerde bacak boyu uzun görünecek,  her tip ve boyda pantolon ya da elbisenin altına rahatlıkla kullanılabilir formda olacaktır.
Bileklerini daha ince göstermeye çalışan bayanlar bilekten bantlı modeller yerine arkadan bantlı ayağın üst kısmını açıkta bırakan modelleri tercih edebilirler.  Kalın ve dolgu topuklu sandaletler günlük yaşamın akıcılığında hıza ayak uydurulabilecek rahatlıktadır. Her türlü yol koşulunu ve koşuşturmayı ızdırapsız atlatabilmeyi sağlarlar. Dolgu topuklar aynı zamanda tatil mekanlarında uzun hissetmek ve rahat etmek için kullanışlıdır. Aynı zamanda uzun rahat elbiselerle uyumları tamdır. 
İspanyol(bol)  paçalı, yüksel belli jean ya da pantolonlarda bacak boyunu en iyi uzatan ve vücudu kaldıran ayakkabı modeli platform topuklardır. Kullanımı diğer topuklara göre rahat olduğundan her ortamda kurtarıcıdır. Bu tip kombinlerde paçanın ayakkabıyı tam örtmesi ve yere sıfır ayarlanması sayesinde boy olduğundan çok daha uzun görünecektir.
Açık ayakkabı alırken rahatlık, vücuda uygunluk ve hakiki deri tercih etmek işin yarısı denilebilir çünkü diğer yarısı ayak bakımıdır. Bakımlı ayaklar ve tırnaklar ne tip sandalet giyilirse giyilsin birbirinin tamamlayıcısı olacaktır.
Sandalet denildiğinde bahsedilmeden geçilemeyecek Tokyo’dan da biraz  bahsedelim. Topuklu, dolgu tabanlı ya da düz sandalet içine giyilen rengarenk çoraplar ile Tokyo sokak modası farklı bir bakış açısını beğeniye sundu. Kimilerine göre göze hoş gelmeyen bu yaklaşım zaman içinde dünyaca ünlü moda dergilerinin ve stil ikonlarının  kullanımlarıyla yavaş yavaş göz aşinalığına sebep oldu ve tabuları yıkmaya başladı bile. 
Doğru Seçimler, Problemsiz Ayaklar! 
Ayakların kemikli olması, bileklerin kalın olması ya da farklı ayak şikayetlerine sahip olabilirsiniz ama aslında tüm ayak problemleri doğru ayakkabı seçimleri ile çözülebilir. Önemli olan ayak sağlığınız için hakiki deri tercih etmeniz ve bantları ayak tipinize göre doğru seçmeniz. Kusurlarını bilip, doğru kombinlerle ekarte edebilen kadın en güzel ve stil sahibi kadındır. Kendi stilini yaratmak, moda olan her şeyi üzerinize uydurmaktan çok size has incelikleri günün modasından ilham alarak dolabınıza uyumlamaktır.
Doğru sandalet tercihi ile güçlü, trendy, etkileyici ve şık görünebilir; hakiki deri tercih ederek ile ayak sağlığınızı riske atmadan rahatlığın doruklarında gezebilirsiniz.