Clothing

Her mevsim Bootie
Kadınların stiline bambaşka bir hava katan bootieler, çeşitlilikleri ile de farklı tarzlardaki zevkli bayanlara hitap eder durumdadır. Deri bootie doğru kullanıldığında en basit kombinasyonun bile modern ve şık görünmesine etki edebiliyor, bütünün içinde göz dolduran star parça haline gelip diğerlerini geride bırakıyor.
İster iş hayatında yaygın olarak kullanılan topuklu, şık bootieler ya da günlük hayatta her daim trendly olan her tarza hitap eden bootielerin en belirgin özellikleri rahatlıkları ile hayat kurtarıcı olmaları.
Günlük kullanım için tasarlanmış çeşitli formlarda düz ya da az topuklu olanları sokak stilinin gözde parçalarından. Özellikle bu tip kısa botlar bohem tarzının tam olarak vazgeçilmezi. Kısa şortlar, dökümlü kısacık elbiseler, ketenler, ipekler, salaş uzun elbiseler geniş yelpazeli kullanım alanıyla kombinlendiği zaman, aksesuarlarında yardımı ile günümüzün bayan moda ikonlarının tavsiye ettiği ve sıkça kullandığı parçalardan.
Farklı materyallerden de tasarlanabilen bootielerin artık mevsimi sadece kış değil, bahar aylarında hatta zaman zaman yaz zamanı bile bootielere rastlamak mümkün. Hakiki deri ve  süet ayağa nefes aldırabilir bir yapıya sahip olduğundan parmağa, topuğa dekolteler vererek ya da dantel görünümü gibi çeşitli tasarımlarım şekillerinin yardımıyla daha sıcak havalarda kullanım için olanak sağlayacak forma getiriliyor. Rahatlıkla da özel zamanlar ve sokak modası için kullanılıyor. Moda bloggerlarının fotoğraflarından da mevsimsizleştiğini gözlemlemek mümkün.
Tüm dünyada adından çokça bahsettiren müzik festivallerinde en az müzik kadar stiller de konuşuluyor. Moda, müzik festivallerinin yansıyan yüzünün bir parçası haline gelmiş durumda. Hakiki derinin dayanıklılığı her ortama rahatlıkla uyum sağlayabilmesine sebep olduğu gibi çabuk yıpranmamasını ve kolay kolay deforme olmamasını da sağlıyor. Los Angeles Kaliforniya’da bahar ayında yapılan Coachella Müzik Festivali bahsettiğimiz “bu moda mı yoksa müzik mi?” diye ayırt etmenin zor olduğu festivalleriden biri. Bu festival zamanında sosyal medyada sahneden görüntüler yerine tamamen katılımcıların birbirinden tarz, cool fotoğrafları beğeniye sunuluyor, çok da beğeniliyor; bu sebepten müzik ve modanın birbirine karıştığı festivallerden sayılabiliyor. Dünyanın her yerinden sadece katılımcıların tarzını görmek için gidenler bile oluyor. Çimler kırmızı halı kıvamında sadece ünlüleri değil stil sahibi katılımcılarını ağırlıyor. Festival fotoğrafları bize bohem tarzının tamamlayıcılarından bootie kullanımları hakkında çokça örnek sunuyor ve ilham verici olabiliyor.
Vücuduma göre Bootie’yi nasıl seçerim?
Bootie hassas bir seçim; doğru tercih yapıldığında bir kadının proporsiyonunu uzun ve zarif gösterebiliyor. Yanlış olan seçimlerde ise en uzun bacaklara sahip olunsa dahi bilekten boy kestiğinden bacakların çok kısa görünmesine sebebiyet verebiliyor.
Bootie alırken bileklerin incelik ve kalınlığının dikkate alınması gereken bir diğer ayrıntı. Kalın bileklere sahip bir kadın dar kesimli bootieler yerine dökümlü yumuşak hakiki deriden modelleri tercih ederek istemediği bu kalın görüntüyü kamufle edebilir. Kalın bilekler için topuklu ve dar bootieler yine tercih edebilir bir alternatif  ancak pantolonların altında. Pantolon altına yine giyerken bootienin bitiminin görünmemesi özen gösterilmesi gereken bir ayrıntı.  İlla görünecekse de bilekten parmağa doğru öncen bilek dekoltesi olan modeller çok şık ve uzun görünen bacaklara sahipmüş gibi görünmeyi sağlayacaktır.
Alt bacaklarının baldırları kalın ve bilekleri ince olan bayanlar kalınlığın bilekle buluştuğu yerden bileği kesecek bootie giymemeye dikkat etmeli. Çünkü bu tip bir kullanım kişinin bacaklarını olduğundan daha da kalın gösterecek ve ilgiyi kalınlığa doğru çekecektir. Bu tipte bacaklara sahip bayanlar, bileğin inceliğini de gösterecek kısa bootieler denenerek almalıdır.
Bootie ile uzun bacaklar
Bootie renkli çorap ile giyiliyorsa ve özellikle de topukluysa( ister dolgu ister ince topuk hatta düz bootielerle bile) kullanılan çorap bacağı göstermeyecek tarzda opak çorap olursa ve bootie ile de aynı renkleri aynı olursa bacak boyunu yine çok uzun gösterir.
Alt bacak baldırları ve bilekleri kalın ya da kısa bacaklı bayanlar, yani aslında her tip bacak şekli için en uygun, proporsiyonu en güzel gösterecek kombinasyon budur. Çok uzun bacak boylarını daha da uzun göstereceğinden isteğe göre tercih edilmelidir. Gizli detaylara sahip platformlu modeller sihirli gibidir, opak çoraplarla giyilip aynaya bakıldığında çıkan sonuç yine büyüleyici uzun bacaklardır.
Yine bacakları olduğundan uzun göstermek için kısa eteklerin, şortların altına hakiki deriden yumuşak, dökümlü hakiki deri topuklu ve düz bootieler tarzınızla girdiğiniz her ortama imzanızı atmanızı sağlayacaktır.
Hiç farketmez, kilolu ya da ince fiziğe sahip bayanlar; oversized kazaklarlarla, minik eteklerle, tayt ya da slim pantolonlarla bootieleri rahatlıkla giyebilirler, tek dikkat etmeleri gereken yukarıda saydığımız bootie seçerken vücutlarını iyi tanıyıp bu ince nüanslara uygun olanları deneyerek almaları. Skiny, yırtık jean ve pantolonların altında yüksek topuklu bootieler, üzerine salaş bir tshirt ya da oversize bir gömlek, trendy gözlüklerle birlikte her bayan için cool bir görüntü sağlayacaktır.
Kalem eteğin altına da bootieler çarpıcı durur. Bu tip kombinlerde kısa, dar ve uzun topuklu bootieler giyilmelidir. File çorap ile bu kombini daha çekici hale getirmek mümkündür. Formu omuza atmaya uygun uzun bir ceket ve şapka ida eklenirse kıskanılası bir görüntüye sahip olunur.
Bayanlar yine salaş elbiselerin altında hoş bir görüntü sağlayan asker botları formundaki bootieler ile; kısa, kombinasyona uygun renkli çoraplar giyilebilir, tercihe göre çoraplar dizin üzerine ya da üstüne çekilirse cool bir görüntü sağlanacaktır.
Satın alınan bootie, günlük trendlerin bariz bir parçasını çok göze batacak bir şekilde üzerinde taşımıyorsa, her daim giyilebilir ve modası geçmez. Her bayan ayakkabı dolabında topuklu, topuksuz;  süet ya da hakiki deri olan, trendlerin üzerinde, her zaman giyilebilinecek bootielere sahip olmalıdır. Çünkü bu tip bootieler kurtarıcı parçalar olmalarının yanı sıra doğru kullanıldığı takdirde her daim stil görünmenin anahtarlarıdır.