Clothing

Kadının şıklık detayı aksesuarıdır
Aksesuarlar,  birçoklarına göre ayrıntıdır ve bütün kadar önemli değildir. Bu yargının çok doğru olmadığı söylenebilir.
„Şeytan ayrıntıda gizli“ lafı da bunun ispatı olabilecek nitelikte iddialı bir cümledir. Ayrıntılar bütünü tamamlayan esas imzayı atan parçalardır. Büyük bir parçayı uydurmak kolaydır ancak o bütünün açıkta kalan kısımlarını görüp ona en uygun küçük bir parçayı oraya takıp bütünlüğü sağlamak asıl yetenektir.  
Seçici olmadan takılan bir parça domino taşı etkisi göstererip dikkatlerin oraya çekilmesini sağlar ve tüm kombinin ışığının sönmesine sebep olabilir. Tüm bu sebeplerden aksesuar seçerken diğer giyim eşyalarına verilen önem kadar hatta daha da fazla önem verilmelidir.
Kadınların en çok kullandığı iki önemli aksesuar deri cüzdan ve kartlık alırken uzun ömürlü, sağlam, kolay kolay yıpranmayan, kaliteli hakiki deri tercihleri yapmak her zaman memnuniyet ile sonuçlanır.
Kartlık
Günümüzün pratik ruhlu kadınları kredi kartlık ya da kartlıklarını üç şekilde kullanabiliyor
Kredi kartlarını taşımak için ayrı ve çok gözlü bir seçenek olarak
Taşınan çantanın küçük olduğu zamanlarda cüzdan görevi görmesi için
Tamamen kendi işlevi olan kartvizitlikleri taşımak için Cüzdanların ürün yelpazesi arasında çok çeşitli modeller vardır ancak kart ihtiyacı fazla ise bir kartlık edinmekte fayda vardır. Kolay ve sıralı bir şekilde kartlara erişebilmek için, bu küçük düzenleyiciler çok yardımcı olacaktır.
Günlük hayatta koşturma halinde olan aktif kadınlar küçük çantaları kullanmayı severler, onlar için de bu hakiki deri kredi kartlıkları cüzdan gibi kullanmak için uygundur. Bu küçük alternatifler rahatlıkla kullanılabilir, pratik çözümlerdir.
Aktif çalışan bir iş kadını kartvizitliği yanında olmadan dışarı çıkmamalıdır; çünkü iş hayatının kariyerde yeni yolları ne zaman kişinin önüne çıkaracağı hiç belli olmaz.
Kaliteyi en iyi yansıtacak materyalin tabii ki hakiki deri olduğu söylenebilir. Karşınızdaki kişide ilk bıraktığınız izlenim her zaman çok önemlidir. Kartınızı dayanıklı hakiki deri bir kartvizitlikten çıkarmanız karşınızda kim olursa olsun bilinçli ya da bilinçsiz olarak dikkatini çekecektir. Basit ya da ucuz tekstil malzemelerinden yapılan ürünler yansıtmak istenilen imajı etkileyebilir.
Ürün standından kartvizitlik (Kredi kartlığı) seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli özellikler uzun ömürlü, sağlam, kaliteli ve stil konuşturmasıdır. Bu özelliklerin hepsine sahip materyal ise tabii ki hakiki deridir. Bu özellikleri taşımaları sebebiyle zaman içinde fiyatı ne olursa olsun alınmaya değerlerdir.
Klasik renklerde seçilmiş kredi kartlıklar her tarzda giyinen bayan için en uygun alternatiftir. Ancak kullanılacağı çantanın materyali, dokusu, rengi de önemlidir. Cüzdan ile birlikte kullanılacaksa aynı mağaza ürünleri arasından takım yapılarak satın alınılabilir. Bu sayede renk ve doku farklılığı riski ortadan kalkmış olur.
Cüzdan
Arapça kök ve Farsça ekin birleşmesinden oluşan „cüzdan“ kelimesi önceleri tek gözlü minik kese görünümündeydi, 50’leri takip eden yıllarda kart kullanımı insanların hayatına ufak ufak girmeye başladı.
Cüzdan alırken kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlar iyi analiz edilmelidir. Ekstra bölmeler hariç genelde kartlık, bozuk para, kimlik&ehliyet, kağıt para bölümlerinden oluşan cüzdanı almadan önce şu an kullanılan cüzdanda nelerden memnun olunduğu,  keşke bu kadar büyük olmasa denilen özellikler göz önüne alınmalıdır. Daha büyük bozuk para gözüne, daha çok kart bölümüne ihtiyaç var, diye karar verilerek kişisel kullanıma uygun en işlevsel hakiki deri model seçilmelidir.
Sosyalleştiği ortamlar sebebiyle klasik giyinen bir kadına tavsiye edilinebilinecek en doğru materyal hakiki deridir. Koyu renkler her zaman kurtarıcıdır; siyah ve koyu kahve tarzlara uyum sağlayabilir. En azından ciddi davetlerin olduğu ortamlarda ya da günlük hayatta bu iki seçenek mantıklı ve ekonomik çözümler arasında olabilir.
Deri aksesuarlar alınırken nerelere dikkat edilmelidir?
Hakiki deriyi yani kaliteyi satın alınmak isteniyorsa bu konuda biraz bilgili olmak gerekir. Değmeyen bir ürüne yüksek miktarlarda ödeme yapmamak için suni ve gerçek derinin nasıl ayırt edildiğini en genel haliyle bilmek gereklidir.
Güvenilir, tanınan markalardan alışveriş yapmak gerekir. İşi deri satmak olan, bilinen firmalar suni deri satmayı tercih etmezler, ederlerse de bunu belirtirler.
Suni deri plastik gibi kokar, gerçek derinin kokusu ise çok ayırt edicidir. Bir kere o kokuyu almış olmak tanımaya yeterli olacaktır.
Deri el ile buruşturulduğunda hemen eski haline dönmüyor iz kalıyorsa suni olma ihtimali büyükdür.
Hakiki derinin gözenekleri vardır, bir kere dokunulduğunda tanınabilenecek özelliktedir.
Normalde fiyatı hemen hemen aynı fiyatlarda olan bir ürünün yarı fiyatına satılması ne satın alınıyorsa alınsın kuşku ile karşılanmalıdır. Sezon sonu, ikinci el vb. bir durum yoksa durumdan emin olmakta fayda vardır.