Clothing

Erkek kaban modellerinde deri şıklığı.
Dünyanın her yerinde erkek modası farklı renk ve desenlerle zenginleştirilirken kaban modellerindeki maskulen çizgiden pek taviz verilmiyor. Çünkü kaban erkek şıklığının önemli anahtar parçalarından biri ve erkek modasının önemli bir tamamlayıcısı. İşte bu maskulen  tarzı en iyi şekilde yansıtabilmek için de kabanların keskin ve kalıplı görünümleri önemli bir avantaj sağlıyor.
Bu keskin ve kalıplı görünümü yakalamak için de deri hammadde en iyi seçeneklerden biri. Hem kabanların jilet gibi görünmesini sağlıyor hem de derinin sağladığı asil ve karizmatik havayı bütünüyle kombinlerinize yansıtıyor. Tüm bu özellikleriyle erkek deri kaban modelleri her sezonda emsalleri arasında en iddialı tasarımlar olarak ön planda yer almaya devam ediyorlar.
Malumunuz olduğu üzere, deri modanın vazgeçilmezlerinden biri uzun zamandır.  En şık kombinlerden en spor kombinlere kadar geniş bir eşlikçi özelliği taşıyor. Üstelik eşlik ettiği kombinleri derinden etkiliyor ve onlara şıklık, özgüven ve asalet kazandırıyor. Artık yalnız çılgın görünmek isteyenlerin, motor kullanan kişilerin ya da rock yıldızlarının üzerinde değil, toplantıların yıldızlarının da üzerlerinde görüyoruz.
Erkek deri kaban modellerinin renk seçenekleri de eskiye oranla daha geniş. Siyah ve kahverenginin açıktan koyuya belli tonlarının yanına artık mürdümler, yeşiller, lacivertler gibi diğer renklerde eklendi.
Artık neredeyse takım elbiselerin ceketlerinin yerini de almaya başlayan erkek deri kaban modellerinin gömlekler, kravatlar, süveterler, triko kazaklar, kumaş pantolonlar ya da kanvas pantolonlarla da iyi bir uyum sağladığı bir gerçek. Gelin erkek kaban modelleri nelerdir, birlikte bakalım.
Erkek kaban modelleri nelerdir?
Erkek kaban modelleri tasarımları bakımından farklılık gösterdikleri gibi bir de açılıp kapanma biçimlerine göre farklılık göstermektedirler.  Düğmeli ya da fermuarlı seçenekleri bulunan erkek kaban modellerinin, bir de stillerine göre farklılıklarına bakalım.
Klasik Deri Erkek Kaban Modelleri:
Genel olarak düğme ile kapatılsalar da fermuarlı modellerini de bulmak mümkündür. Etek kısımları kalça ve hatta bazen kalçanın altına kadar uzanır. Bel kısımları biraz belinize oturacak şekilde tasarlanır. Yakaları klasik kesimlidir. Bazılarının ön kısımlarında hem göğüs hem de bel hizasında kapaklı cepleri bulunur. Bu modeller özellikle klasik bir erkek şıklığı yakalamak isteyen beylerin gardroplarına göredir. Bazılarının bel kısımlarında kemer ya da kuşakları da bulunur. Bu kemer ya da kuşaklar kombinlerinize daha da klasik bir görüntü kazandırmak istediğinizde en büyük yardımcınız olacaktır. Özellikle gömlek ve kravat kombinleriniz böyle bir kullanım için idealdir.
Spor Deri Erkek Kaban Modelleri:
Etek kısımları bel hizasında kesilen kaban modelleridir. Düğme ile kapatılan modelleri olduğu gibi daha çok fermuar ile kapatılmaktadırlar. Yandan açık cepleri sayesinde spor görünümleri pekiştirilmiştir. Bomber diye tarif ettiğimiz bel kısmı iyice kısaltılmış modellerini de bulmak mümkündür. Daha çok kadife, denim veya kanvas pantolonlarla kombine edilir. Bol yapıları sayesinde içerisine kalın kazakları rahatlıkla giyebilme imkanı sunarlar. Bazılarır göğüs kısımlarında da cepleri bulunur. İç kısımları astarlı olabildiği gibi ekstra sıcak tutmayı sağlayacak pelüş, muflon, polar gibi malzemelerle desteklenen modellerini de bulabilirsiniz.
Oversize Deri Erkek Kaban Modelleri:
Son yıllarda epey revaçta olan ovesize erkek kaban modellerinde de kendini göstermeye başladı. Kadın modasında “boyfriend Jean” akımı ile gündeme gelen oversize çok geçmeden montlar ve kabanlarda da uygulanır oldu. Yepyeni bir akım olan ve tüm dünyada büyük ilgi gören oversize modası özellikle deri erkek kaban modellerinde de başarı ile uygulanıyor. Kullanımı son derece rahat olan bu kaban modelleri bol yapıları sayesinde içine kalın kazaklar, sweatshirtler ve hırkalar giymeyi de mümkün kılıyor.
Kürklü Deri Erkek Kaban Modelleri:  
Saydığımız tüm deri erkek kaban modellerine kürk uygulanabiliyor. Daha çok yaka kısımlarına uygulanan kürkleri kimi zaman manşet bölümlerinde de bulmak mümkün. Genellikle deri kabanınızın renk tonlarına uygun renklerde uygulanan kürkler bazen tamamen zıt renklerde de uygulanabiliyor. Deri kaban modellerinize daha kışlık bir görünüm kazandıran kürk uygulamaları aynı zamanda şıklık konusunda alternatif arayanlar için de iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.
Erkek deri kaban modellerini seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Sayfamız için hazırladığımız hemen her yazıda deri ürünleri satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini hazırlatmaya çalışıyoruz. Alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken bir çok kriterin yanında özellikle deri ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken kriterleri de bilmekte yarar var. Çünkü deri çok sık taklit edilen bir malzeme ve doğru ürünleri tercih etmediğimiz zaman karşı karşıya taldığımız riskler çok önemli. Bu bakımdan tüm yazılarımızda gayret ettiğimiz gibi bu yazımızda da sizlere bu konuda gerekli tavsiyeleri vermeye çalışacağız. İsterseniz başlıklar halinde birlikte inceleyelim.
Malzeme kalitesi çok önemli.
Deri kaban modellerini alacağınız zaman gerçek deriden üretilen ürünleri tercih etmeniz çok önemli. Çünkü;
Gerçek deri doğal bir malzemedir. Suni deriler doğal malzemeler değildir ve içerisinde pek çok zehirli kimyasalı barındırma riskini de beraberinde getirir. Özellikle giysilerimiz söz konusu olduğunda hele ki uzun süre giymeyi planladığımız giysilerimizde zehirli kimyasalların bulunmaması çok önemli. Bu yüzden doğal bir malzeme olan gerçek deriyi tercih etmenizi tavsiye ederiz.
Gerçek deri nefes alabilen bir malzemedir. Dolayısı ile sizi ekstra terletmez. Cildinize iyi bakar.  
İşçilik kalitesi de bir o kadar önemli.
Eğer işçiliği iyi yapılmamış bir deri kaban alırsanız, kabanınızın kısa zamanda deforme olması, dikişlerinin açılması ve sizi rahatsız etmesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Prova etmek doğru alışveriş için gerekli.
Deri kabanınızı üzerinize geçirmekle yetirmeyin. Açıp kapatın. Ön kısmı kapalı iken iki kolunuzu birden kaldırıp indirin.