Clothing

Şık ve karizmatik deri ceketler...
Deri ceketler kadın modası tasarımcıları tarafından ele geçirilmiş gibi gelebilir size. Malum son yıllarda kadın kombinlerinin hemen her türlüsü deri ceketlerle kombine edilebilir stillere sahipler. Ancak yine de bir şeyi itiraf etmek gerekir ki deri ceketin doğduğu yer erkek modasıdır.
Geçen zaman içerisinde pek çok evrimine tanık olduğumuz erkek deri ceket modellerinin şıklığı ve karizması bir yana, sağladığı özgüven, gençlik ve asilik duygularını da unutmamak gerekir. Erkek şıklığının kilometre taşlarından biri olan ceketlerde deri materyal kullanılması bizlere moda açısından yepyeni ufuklar açtı.
Yalnız görünümle ilgili olmadığını söylememiz gereken erkek deri ceket modellerinin çok karakterize olarak tanımlayabileceğimiz bu duruşu aslında pek çok şeyi temsil edebilme bakımından da hayli önemli bir konuma sahip olduklarını söylememiz gerekir. Deri ceket giyen erkek hakkında ne düşünüyorsunuz diye sorsak aldığımız cevapların heyecan verici olması hiç de şaşırtıcı değil. Çünkü deri ceket biraz da heyecan verici bir şey.
İçinde bulundukları dönemin modasına göre pek çok moda girebilmeyi başardıkları gerçeği tüm çıplaklığıyla gözler önünde dururken, deri ceketlerden çok da mülayim bir durum beklemek yersiz olur.
Rock starlar başta olmak üzere bugüne kadar dünya ünlü pek çok ikonun ve bu ikonların moda akımlarına kapılan milyonların gardroplarında en güzel yerlere konumlanan deri ceketlerin efsanevi pek çok imajda başrolü üstlendiği hepimizce bilinen bir gerçek. Bugün de hala çok severek giydiğimiz ve onun bize yoksa bizim mi ona yüklediğimiz anlamların daha büyük olduğunu kestiremediğimiz deri ceketlerin alışverişi de çok önemli.
Deri ceket alırken nelere dikkat edilmeli sorusu hayli önemli. Çünkü malumunuz olduğu üzere bir ürün çok popüler olunca ve bu popülerliği yıllar yıllar boyunca kimseye kaptırmamayı başarınca bu ürünleri üretip satma heveslisinin de çok olması kaçınılmaz. İşte tam da bu sebepten piyasadaki tonlarca ürün arasından en doğru tercihleri yapmak için neleri bilmek gerektiği birden çok önemli bir konu haline geliyor. Çünkü yanlış tercihler yapmanın faturası tahminimizden ağır olabiliyor.
Bu bakımdan yazımızın bu bölümünü deri ceket alırken nelere dikkat etmek gerekir sorusuna ayırmak istiyoruz. Erkek şıklığının önemli demirbaşlarından biri olan erkek deri ceket modellerinin en iyilerini seçebilmek için bilmeniz gerekenlerin hepsi sonraki başlığımızda.
Erkek deri ceket alırken nelere dikkat etmeli?
Bazı soruların yanıtları önemli. İşte bu da o sorulardan biri. Bunun hakkında bilmeniz gerekenleri maddeler halinde açıklamak istiyoruz. Buyurun, birlikte bakalım.
Öncelikle ilk ve en önemli önerimiz deri ceket satın alırken taklit ürünlerden, suni malzemelerden yani özetle kalitesiz ürünlerden uzak durmanız olacak. Bundan birden fazla sebebi var. İlki sağlıklı bir ürün almak gerekliliği. Gerçek deriden üretilen bir ürün aldığınızda doğal malzemeden üretilmiş bir ürün aldığınızı bilirsiniz. Hayatımızın ne kadar çok alanından doğal malzemelerden üretilen ürünlere yer verirsek, o ölçüde sağlıklı bir yaşama sahip olacağımızı artık hepimiz biliyoruz. Suni deri ve imitasyon malzemelerde zehirli kimyasalların bulunma oranı ve olasılığı hayli yüksektir. Bu kimyasalların çok önemli bir kısmı da özellikle giysilerimizde bulunduklarında tehlikelidir. Gün içerisinde önemli denebilecek bir zaman diliminde üzerimizde taşıdığımız giysilerimizin doğal malzemelerden üretilmiş olması ve deri bir giysi taşıyorsak bunun gerçek deri olması özellikle bu açıdan önemlidir.
Gerçek deri malzeme doğası gereği daha yumuşak bir malzemedir. Bu hep daha şık bir görünüm sunar hem de daha konforlu bir ürün giymenizi sağlar. Suni malzemeler daha sert oldukları için vücudunuzun şeklini almakta pek yetenekli olamayabilirler. Bu yüzden görüntü olarak sizin onlardan beklediğiniz deri şıklığını bulamayabilirsiniz. Ayrıca sert malzemeden üretilmiş bir ürün giymek size kendinizi rahatsız da hissettirebilir. Manşetler ve yaka kısımları sizi kesebilir ve sürtünme yaratabilir.
Gerçek deri malzemenin bir diğer önemli özelliği de yine doğal bir malzeme olduğu için nefes alabilmesidir. İçinde bulunduğunuz giysilerin nefes alabilmesi cilt sağlığınız üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Hava ile temas edemeyen cilt, cilt hastalıkları edinmeye daha meyilli hale gelir. Bu yüzden tıpkı ayakkabılarda ve diğer giysilerde olduğu gibi ceketlerde de cildinizin hava alabilmesi çok çok önemlidir. Nefes almayan suni malzemenin bir diğer sakıncalı yönü de terlemeyi fazla artırması olabilir. Vücudun normal rutininden fazla terlemeye zorlanması ancak spor yoluyla yani bir fiziksel aktiviteye dayalı olarak yapıldığında sağlıklıdır. Ayrıca günlük yaşamınızın içinde birden bire fazlaca terlemek size kendinizi çok kötü hissettirebilir.
Gerçek deri ceket kullanmanız aynı zamanda daha uzun süre yeni kalacak bir ürün kullanmanız anlamına da gelmektedir. Her dönem moda olan her marjinal tasarımlarının bile belli periyodlarda yeniden moda olacağını bildiğimiz ürünlerin uzun yıllar yeni kalması da avantajlı bir durumdur.
Erkek deri ceket modellerinin kalitesini belirleyen bir diğer önemli konu da işçiliktir. İşçiliği iyi yapılmış bir ürün satın alırsanız, hem daha şık bir görünüm elde edersiniz, hem de deri ceketinizin daha uzun süre sağlam kalacağından emin olabilirsiniz. Dikişleri, aksesuarlarının monte edilmesi, deriden hariç diğer malzemelerin seçimi ve eklenmesi konusunda da beklentiniz yüksek olmalı.
Eğer iyi kalitede bir deri ceket aldığınızdan emin olmak istiyorsanız. Size tavsiyemiz bildiğiniz, güvendiğiniz ve deri ürünler üretmekte tecrübe sahibi olduğunu bildiğiniz güvenilir markalardan ve / veya mağazalardan alışveriş yapmanız. Bu sayede aldığınız ürünle ilgili her sorunuzda hem karşınızda kurumsal bir marka bulursunuz hem de aldığınız ürünün gerçekliği, kalitesi ve ne kadar sağlıklı olduğu ile ilgili aklınızda bir soru işareti kalmaz.