Clothing

Erkekler için doğru çanta seçimi...
Stil sahibi beylerin tamamlayıcı aksesuarlarından biri de çantalarıdır. Önceleri erkekler sadece evrak çantası tarzında klasik erkek çantalarını kullanırken zaman içinde markalar modellerini çeşitlendirerek her stile hitap eder modeller çıkardı. Metropolün bakımlı erkekleri bu gelişimi iyi kullanmayı da bildi. Deri çantalar sayesinde beyler hem şık kombinlerini tamamlıyor, hem de yanlarında daha çok eşya taşıyıp, hayatını kolaylaştırıyor.
İster iş hayatında işter günlük hayatta kullanılsın çantalar kurtarıcı detaylar. Erkek çanta seçerken ilk dikkat etmesi gereken detaylar; kişinin stil ve yaşam alışkanlıkları.
Tarza göre çanta seçimi
Klasik tarz 
Günlük hayatı iş toplantılarında geçen, klasik giyim tarzını benimsemiş beyler hakiki derinin kalitesinden vazgeçmemelidir. Girilen ortamların ciddiyeti, genel tarzın klasikliği de düşünüldüğünde suni deriden basit çantalar bütünlüğü bozacak, en pahalı takım elbisenin bile ucuz bir ayrıntı olarak kalmasına sebep olacaktır.
Klasik takım elbiselerle askılı çantalar ya da diğer bir tabirle ile postacı çantaların takılması çok uygun bir kombinasyon olmayacaktır. Ayrıca ceketin ve gömleğin buruşmasına sebep olacaktır. İlla askılı çantalar tercih sebebi ise çapraz değil kola takılması bu deforme etkinin önüne geçecektir. Özellikle klasik giyim tarzını sık kullanan erkekler, aslı çantalar takmak yerine elde taşınan deri evrak çantalarını tercih etmelidir. İmaj olarak da çok daha ciddi duracaktır.
Klasik tarzlarda koyu tonlarda çantalar satın almak yine ciddiyeti destekleyici bir seçimdir. Jilet gibi takım elbise giyen bir bankacının elinde sarı spor bir çanta görmek haliyle uygunsuz olacaktır. Bütünsellik her kombinde olduğu gibi çok önemlidir ve detaylar bütünü tamamlayan doğru tarz ve renklerden seçilmelidir. 
Casual, spor şık Tarz
Casual tarz ile iş hayatında ya da spor kombinlerle günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilir deri askılı erkek çantalar daha rahat tarzlar için idealdir. Günlük hayatın koşuşturmasında elde tutulan modeller çok kullanışlı olmayabilir ama askılı çantalar taşınma kolaylığı açısından ideladir. Yine suni deri tercih edilmemesinde fayda vardır çünkü hakiki deri her zaman uzun ömürlüdür. Her koşul için uygundur, kolay kolay da yıpranması mümkün değildir. Kaliteli bir markanın deri çantasının ömürlük olduğu bile söylenebilir.
Erkek çanta alırken trendy modellerden çok kaliteli deri, klasik, sade modeller tercih edilirse sık kullanılmasına rağmen uzun süre kullanılabilecektir. Resmi tarzlarla kombinlenmeyeceğinden koyu renklerin dışında farklı renkler de satın alınabilir. Normalin üstünde zevk sahibi bir erkek zıt renkleri, desenleri de bu tarz ile rahatlıkla kullanır, dikkatleri üzerinde toplar.
Erkek deri çanta alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise dış giyimine de uygunluğudur. Palto ve montların renkleri ve aynı zamanda materyalleri ile çanta uyum içinde olmalıdır. Deri seçimi hemen hemen tüm materyallerin tamamlayıcısı olabilir. Günlük hayatta kullanılan çantalar kötü hava şartlarında da kullanıldığından dış koşullara uyumu çok önemlidir. Yağmurda ve karda, su geçirmeyen; güneşte, rengi solmayan hakiki deri çanta tercihi yine en ideal seçenektir.
Çantanın işlevselliği
Çanta alırken içine özellikle ne konulmak istendiği, ne amaçla kullanılacağı önemlidir. Kartlık, cüzdan, anahtar değişmeyen aksesuarlardır. Çantanın yine bütünlüğü sağlamak amacıyla saydığımız aksesuarlar ile birlikte ayakkabı ve kemere de uyumu dikkate alınmalıdır. Materyalleri birbiri ile tutmalıdır hatta mümkünse aynı markanın ürünleri tercih edilmelidir.
Bunun yanı sıra konulmak istenen ekstra eşyalar için hangi gözün(bölümün) daha büyük ve çok sayıda olması da önemlidir. Daha çok evrak taşınacaksa kağıt için özel gözleri olması; notebook da koyulacaksa koruyucusu olan özel bir kısmı olması dikkat edilecek ayrıntılar arasındadır.  Son yıllarda akıllı telefonu taşımayan erkek olmadığı düşünülürse beraberinde ekürisi şarj da taşınması gereken eşyalar arasındadır. Ajanda, kalem, temkinli erkekler için belki küçük bir şemsiye, bakımına özen gösterenler için parfüm bir erkek çantasında olması muhtemel diğer eşyalardır. Tüm bunlar düşünüldüğünde ihtiyacı tam olarak karşılaması için kullanım amacına göre doğru model seçilmeye çalışılmalıdır.
Çantaların fermuarlarının sorunsuz olması şarttır. Özellikle günlük hayat koşuşturmasında ağzının sağlam kapanıyor olması olası hırsızlık olaylarının önüne geçecektir.
Gün içinde aktif bir yaşam sürülüyorsa, sıklıkla toplu taşıma kullanılıyorsa askılı çanta modelleri yine hayatı kolaylaştırıcı olacaktır. Haddinden fazla çantaya eşya doldurmak hem çantanın formunu bozacak hem de taşımayı zorlaştıracaktır. Kararında doluluk idealdir.
Stil ve yaşam alışkanlıkları göz önünde bulundurarak en doğru çanta seçimini yapılmalıdır. Trendleri ya da taşırken size ait gibi durmayacak modellerden uzak durulmalıdır. Sürekli kullanılan renklerde, sade, şık ve hakiki deri çanta modelleri tatmin edici olacaktır.